Online presentatie voucherregeling
Verleden jaar heeft Méér Muziek in de Klas een pilot gestart voor een voucherregeling, exclusief voor leden van de Professionele Leergemeenschap (PLG) Caribische Opleidingen. Op 4 en 9 juni presenteren we de resultaten tijdens twee online bijeenkomsten.
De voucherregeling is een opstapje in het handen en voeten geven aan initiatieven vanuit de PLG die ervoor zorgen dat er duurzaam méér kunst en cultuur op de eilanden bij kinderen en jongeren komt. Dit proces blijkt tweeledig, gezien het onder de leden ook zorgt voor méér uitwisseling, méér ontwikkeling en een groter netwerk.
Je bent van harte welkom op een of beide presentaties.
Data en tijden
Donderdag 4 juni
- Nederland: 14:30 – 16:00
- Cariben: 08:30 – 10:00
Dinsdag 9 juni
- Nederland: 14:30 – 16:00
- Cariben: 08:30 – 10:00
De initiatieven
De initiatieven zijn gevarieerd en tot nu toe doen zes van de vijf eilanden uit het Caribisch deel van het Koninkrijk mee met maar liefst elf initiatieven:
- Professionele ontwikkeling voor docenten van het leerorkest Bonaire
- Onderzoek gericht op zinvolle uitwisseling met studenten van het Caribisch deel van het Koninkrijk en het Nederlands deel.
- Een samenwerkingsverband tussen het Leerorkest Aruba en de lerarenopleiding op het eiland ten behoeve van professionele ontwikkeling van ongeschoolde muziekdocenten
- Een onderzoek door student Docent Muziek van het Koninklijk Conservatorium bij de lerarenopleiding op Aruba ten behoeve van een kijkwijzer ter beoordeling van docent-muziekstagiaires op de stagescholen op het eiland.
- Een samenwerkingsverband tussen de lerarenopleiding van Aruba en het lokale leerorkest ten behoeve van professionele ontwikkeling van ongeschoolde muziekdocenten.
- Versterken van rekenvaardigheden in het primair onderwijs van Sint-Maarten met behulp van muziek.
- Vanuit de Thomas More Pabo wordt de regionale blauwdruk voor een Caribische cursus muziekdidactiek met IPA Aruba, LOFO Curaçao en het leerorkest Aruba begeleid.
- Maken van een korte culturele film waarbij verschillende kunstdisciplines samenkomen om Saba’s culturele erfgoed vast te leggen
- Uitwisseling met Sint-Maarten voor het lokaal trainen van twee dansdocenten, waarmee Saba het gebrek aan dansdocenten op het eiland opvangt
- Duurzame uitrol van educatieproject Bon Dia Goeiemorgen in het Caribisch deel van het Koninkrijk
- Professionalisering van de lesbundel van het educatieproject Bon Dia Goeiemorgen door toevoeging liederen vanuit cultureel erfgoed van het Caribisch deel van het Koninkrijk
































